Menu

Skip to content
  • Uroda
  • Podróże
  • Dom
  • Dziecko
  • Lifestyle
  • O mnie
  • Współpraca
Logo bibaba

Miasto Zakynthos

Miasto Zakynthos

Zobacz również:

  • Cape Skinari
    Zakynthos Kalamaki - zaplanuj swoje wakacje

Cześć



Jestem Agnieszka.
Ścisły umysł. Dobra słuchaczka. Rozmarzona romantyczka. Wrażliwa introwertyczka. Ambitna perfekcjonistka. Matka nastolatek. Żona programisty.
Kocham czytać, jeść i mieć święty spokój. Lubię podróże, ale chętnie wracam do domu.

Ostatnio popularne

  • Gąski – spokojna miejscówka nad Bałtykiem
  • Nike Sunray Protect – małe stópki je kochają
  • Leśny Zakątek Białe Błoto
  • Darmowe próbki perfum Yodeyma
  • Zakynthos Kalamaki – zaplanuj swoje wakacje
  • Co warto zobaczyć na Korfu – część 2 – Pelekas, Paleokastrisa, miasto Korfu

Facebook

bibaba

Instagram

Agnieszka Szajda

bibaba.pl

Jak dobrze było wrócić do pióra Marka Krajewsk Jak dobrze było wrócić do pióra Marka Krajewskiego! Pewnie nie tylko ja zaczytywałam się kiedyś w jego mrocznych kryminałach retro osadzonych w dawnym Wrocławiu?W "Drodze krwi", otwierającej nową serię, autor tym razem zabiera czytelnika do Wałbrzycha lat 20. XX wieku - miasta kopalń, fabryk i eleganckich uzdrowisk, które przeżywało okres gospodarczego rozkwitu. To opowieść o władzy, chciwości i namiętności, a także o ludziach gotowych zrobić naprawdę wiele, by osiągnąć swoje cele.Mam wrażenie, choć może to kwestia upływu czasu i moich wspomnień, że najnowsza powieść Krajewskiego jest mniej mroczna i makabryczna niż jego pierwsze książki. Nie oznacza to jednak, że brakuje jej charakterystycznego dla autora dusznego, brudnego klimatu.Jak zwykle zachwyciła mnie dbałość o realia i umiejętność odtworzenia świata sprzed lat. Krajewski świetnie ożywia miejsca i krajobrazy, dzięki czemu z przyjemnością odnajdywałam na kartach powieści znane mi zakątki - Andrzejówkę, Waligórę czy ruiny owczarni.Spędziłam z tą książką naprawdę dobry czas. I cóż... czekam na kolejny tom tej serii.książka • Marek Krajewski • Droga krwi • Wałbrzych • kryminał • retro recenzjaWspółpraca z @wydawnictwoznakpl #czytanie #marekkrajewski #drogakrwi #kryminałretro #wałbrzych
📍Pojezierze DrawskieProkurator Wanda Just i p 📍Pojezierze DrawskieProkurator Wanda Just i podkomisarz Piotr Dereń prowadzą śledztwo w sprawie morderstwa kobiety, której ciało zostało upozorowane w sposób sugerujący, że ktoś chciał symbolicznie zamknąć jej usta. Co wiedziała ofiara? Jaki związek ze zbrodnią ma Sydonia von Borck? I jakie tajemnice sprzed lat wciąż rzucają cień na teraźniejszość?"Stos" wciągnął mnie bez reszty. Czytałam go jako ostatnią część trylogii i chyba właśnie dlatego było mi żal przewracać kolejne strony. To jedna z tych serii, z którymi trudno się rozstać. Bardzo udane połączenie kryminalnej zagadki, lokalnej historii i świetnie wykreowanych bohaterów.książka • Greta Drawska • Stos • czarownice
Szybkie jedzonko 🥘 Wyszło zaskakująco dobre, Szybkie jedzonko 🥘Wyszło zaskakująco dobre, więc się dzielę 😋Podsmażone wędzone tofu. Potem na patelnię dorzucone białe części pak choi i marchewka w słupki. Po jakimś czasie kasza bulgur (ugotowałam pół szklanki) i zielone części kapusty. Wszystko zalane sosem (ząbek czosnku, imbir, 2 łyżki sosu sojowego, 1 łyżka syropu z agawy, odrobina wody). Chwila podsmażania, żeby się zredukował. Na koniec skropione sokiem z cytryny i olejem sezamowym.Smacznego 🙃
Zachwycam się tą zielenią 🌿 Ciągle mówię: Zachwycam się tą zielenią 🌿Ciągle mówię: teraz jest najładniejsza. A potem mija tydzień i... znów to mówię. I tak od jakiegoś czasu 🥰
W zeszłym tygodniu we Wrocławiu odbył się Mię W zeszłym tygodniu we Wrocławiu odbył się Międzynarodowy Festiwal Kryminału, który jak co roku zakończył się przyznaniem Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszego polskiego kryminału. W tym roku otrzymał ją Maciej Siembieda za powieść "Gołoborze".Mnie jednak najbardziej przyciągają festiwalowe wykłady i rozmowy o kryminale - nie tylko z autorami, ale także ze specjalistami, takimi jak medyk sądowy, grafolog czy psychiatra. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, a spotkania mają kameralny charakter. Osoby, które nie mogą pojawić się na miejscu, mogą śledzić transmisje na żywo. Ja sama w tym roku, z powodu choroby, korzystałam właśnie z tej możliwości.Bo choć kryminały czyta się dla historii, to często właśnie rozmowy wokół nich okazują się równie fascynujące.Lubicie takie wydarzenia, podczas których można zajrzeć za kulisy pracy autorów i ekspertów?
Poprosiłam ChatGPT, żeby stworzył mnie jako pos Poprosiłam ChatGPT, żeby stworzył mnie jako postać na podstawie naszych rozmów.Wyszło trochę cozy traveler girl, trochę main character in Ireland, a trochę osoba emocjonalnie związana z owcami 🐑😂I muszę przyznać, że... coś w tym jest.#chatgpttrend #aiaesthetic #digitalpersona #travelvibes #sketchbookstyle
Są książki, które czyta się dla fabuły. I są takie, które czyta się dla emocji, napięcia i bohaterów, o których trudno później zapomnieć. "Kataklizm dusz" zdecydowanie należy do tej drugiej kategorii.David Baldacci tym razem oddaje czytelnikom historię mocno osadzoną w realiach rasowych podziałów lat 60 w Stanach Zjednoczonych. Młody czarnoskóry chłopak zostaje oskarżony o brutalną zbrodnię, a jego obrony podejmuje się biały prawnik, który ryzykuje właściwie wszystko.To książka o uprzedzeniach, odwadze i systemie, który dla jednych działa, a dla innych od początku jest przeciwko nim. Momentami ciężka i frustrująca, ale właśnie dlatego tak wciągająca.Nie jest to może najszybsza czy najbardziej sensacyjna książka tego typu, ale chyba jedna z tych, które zostają w głowie najdłużej.książka • David Baldacci • Kataklizm dusz • Calamity of Souls • rasizmWspółpraca z @wydawnictwomuza#czytanie #kataklizmdusz #davidbaldacci #rasizm #thrillersądowy
Szlak z Łabskiej Boudy do Szpindlerowego Młyna D Szlak z Łabskiej Boudy do Szpindlerowego Młyna Doliną Łaby bardzo malowniczy! 🏞W Łabskiej Boudzie byliśmy już 3 lata temu, kiedy szliśmy z Przełęczy Karkonoskiej na Śnieżne Kotły i dalej do źródeł Łaby, Łabskiej Boudy, przez Martinovą Boudę i Bradlerovy Boudę wracaliśmy na miejsce.Tym razem do Łabskiej Boudy dotarliśmy czerwonym szlakiem ze szczytu Medvedin, na który wjechaliśmy kolejką ze Szpindlerowego Młyna (bilety mieliśmy w cenie noclegu).W planach jeszcze co najmniej dwie wyprawy w tamtą okolicę. Oby nam się tylko rodzinnie kalendarze zgrały! 🗓Czechy • Medvědín • Špindlerův Mlýn • Labská bouda • Dolina Łaby#medvědín #dolinałaby #spindleruvmlyn #czechy #karkonosze
Lubicie lekkie kryminały? ☕️🔎Belgijski c Lubicie lekkie kryminały? ☕️🔎Belgijski cykl cosy crime Marty Moeglich totalnie mnie kupił. "Morderstwo o zapachu kawy" przeczytałam praktycznie jednym tchem. Tym razem akcja przenosi się do środowiska akademickiego, a całość ma dokładnie taki klimat, jaki lubię najbardziej: trochę tajemnicy, sporo codzienności i bohaterów, z którymi po prostu dobrze spędza się czas.To nie jest kryminał, który straszy brutalnością. Bardziej taki, przy którym ma się ochotę usiąść pod kocem z kubkiem kawy i "jeszcze tylko jeden rozdział"… ☕📚Zdecydowanie chętnie wrócę do tej serii.Macie swoje ulubione cosy crime?książka • Marta Moeglich • Morderstwo o zapachu kawy • cosy crime • Misia Kuleczka#czytanie #martamoeglich #morderstwoozapachukawy #cosycrime #belgia
Nie wiem, jak to pogodzić. Bardzo lubię Czechy, Nie wiem, jak to pogodzić. Bardzo lubię Czechy, tamtejsze mniej zatłoczone szlaki, te wszystkie małe miasteczka i wioski. Ale zupełnie nie leży mi czeska kuchnia a Czesi wydają się być do niej bardzo przywiązani 🤔Vrchlabí • Czechy • park • wiosna • niezapominajki#czechy #vrchlabi #czeskakuchnia #wiosnawparku #dylematy
Lubię kryminały, które zostają w głowie dłużej niż na czas czytania. I "Śmierć w skalnym lesie" dokładnie taka była.Mała społeczność. Sekrety sprzed lat. I to dziwne poczucie, że coś jest nie tak, tylko nikt tego nie wypowiada na głos.Najmocniejsze? Nie sama zbrodnia. Tylko ludzie. I ich milczenie. I to, jak długo można udawać, że nic się nie dzieje.Duszny klimat. Dużo emocji. I książka, do której myślami wraca się jeszcze długo po zamknięciu ostatniej strony.Lubicie kryminały, które bardziej „uwierają” niż trzymają w napięciu?książka • Agnieszka Jeż • Śmierć w skalnym lesie • kryminał • przemoc domowa#czytanie #agnieszkajeż #śmierćwskalnymlesie #podhale #przemocdomowa
Chyba często dopiero z dystansu zaczynamy naprawd Chyba często dopiero z dystansu zaczynamy naprawdę doceniać miejsca, w których się wychowaliśmy.Ps. Nic tu się nie wydarzy. Możesz scrollować dalej 😉Dolina Baryczy • Stawy Milickie • Staw Niezgoda • łabędzie • sama natura#dolinabaryczykrainamożliwości #stawymilickie #niezgoda #stawniezgoda #łabędzie
W innych czasach ta historia mogłaby skończyć s W innych czasach ta historia mogłaby skończyć się zupełnie inaczej.Tuż przed wojną młoda, obiecująca pisarka ratuje napadniętego żydowskiego prawnika. Między nimi szybko rodzi się uczucie, ale nadchodzi moment, w którym historia zaczyna pisać ich życie za nich. Wojna, prześladowania, represje - i wybory, których nie da się cofnąć."Mrok jest po naszej stronie" ma w sobie podobny klimat co "Historia złych uczynków" - ciężki, niepokojący i trochę duszny. To nie jest moja ulubiona pozycja w dorobku Katarzyny Zyskowskiej, ale zdecydowanie zostaje w głowie.Lubicie takie książki, w których od początku czuć, że nie będzie dobrego zakończenia? Ja czytam z niecierpliwością tylko czekając, aż coś się stanie.książka • Katarzyna Zyskowska • Mrok jest po naszej stronie • miłość • recenzja#czytanie #katarzynazyskowska #mrokjestponaszejstronie #miłość #nienawiść
Na Wielkanoc mój brat włączył w tv film Szybki Na Wielkanoc mój brat włączył w tv film Szybkie Podróże z biwaku w Dolinie Baryczy. Wcześniej nie znałam tego kanału, ale szybko się wciągnęłam - to moje rejony, a podróż zaczynała się na mojej rodzinnejstacji PKP.Były miejsca dla mnie znane i zupełnie nowe, ale najbardziej zaintrygował mnie stary cmentarz ewangelicki w lesie koło Gruszeczki. Ogrodzony, zaskakująco zadbany. Wiem, może to dziwne, ale lubię takie zakątki.W miniony weekend pojechaliśmy tam sami. Widać, że ktoś o niego dba - jest czysto, stoją znicze. Szkoda tylko, że dziś w miarę czytelna jest już tylko jedna tablica (pochówek tuż przed wojną). Kilka leży rozbitych, z innych litery starł czas. Resztę powoli pochłania las - coraz częściej zamiast nagrobków widać tylko miękkie kopce mchu.Dolina Baryczy • Gruszeczka • stary cmentarz • ślady historii • w lesie#dolinabaryczykrainamożliwości #gruszeczka #starycmentarz #cmentarzewangelicki #wlesie
Znacie książki Liane Moriarty? 📚„Moja win Znacie książki Liane Moriarty? 📚„Moja wina, twoja wina” zaczyna się od niewinnego grilla… i poczucia, że wydarzyło się tam coś, co na zawsze zmieniło życie 6 dorosłych i 3 dzieci. Moriarty bardzo umiejętnie dawkuje to „coś”, budując napięcie niemal do ostatniej strony.Najbardziej podobało mi się to, jak autorka pokazuje relacje - przyjaźń, małżeństwo, rodzicielstwo - i jak cienka potrafi być granica między „czyjąś winą” a zwykłym przypadkiem. To historia pełna emocji, która zostaje w głowie na długo.A Wy jak to widzicie - czy w takich sytuacjach odpowiedzialność jest zawsze oczywista? I czy w ogóle warto wskazywać winnego?książka • Liane Moriarty • Moja wina, twoja wina • Truly, Madly, Guilty • relacjeWspółpraca z @wydawnictwoznakpl #czytanie #lianemoriarty #mojawinatwojawina #trulymadlyguilty #relacje
Kiedy byłam nastolatką wydawało mi się, że do Kiedy byłam nastolatką wydawało mi się, że do wyjścia z domu potrzebuję towarzystwa albo powodu. A najlepiej jednego i drugiego. Okropnie trudno się z tego przekonania wyleczyć!Na szczęście dziś w większości miejsc czuję się już dobrze sama ze sobą. Ale starannie je wybieram. I chyba nigdy nie polubię sklepów, w których sprzedawca jest na mnie zbyt mocno skupiony i wciąż podchodzi z pytaniem, w czym jeszcze może mi pomóc 😉Posiadówka Cafe • Szklarska Poręba • sernik oreo • herbata zimowa • kawiarnia#posiadówkacafe #szklarskaporęba#solotrip #pogaduchy
Ewa Przydryga jest jedną z tych autorek, po któr Ewa Przydryga jest jedną z tych autorek, po których książki sięgam w ciemno. Niepokojące. Ciężkie. Trzymające w napięciu. Te obie mają jedną bohaterkę. Historia jest jednak inna i spokojnie można czytać je oddzielnie, choć ze względu na pewne nawiązania zalecam po kolei, czyli najpierw "Równonoc" (moja ulubiona!), potem "Perseidy"."Ci, którzy więcej czują, cierpią bardziej"książka • Ewa Przydryga • Równonoc • Perseidy • thriller#czytanie #ewaprzydryga #równonoc #perseidy #książki
Czytałam ostatnio książkę, w której dziewczyn Czytałam ostatnio książkę, w której dziewczynka negocjuje z tatą, jak długo będzie musiała jeszcze zostać na rodzinnym przyjęciu, zanim będzie mogła wrócić do czytania.Ja też jeszcze niedawno myślałam o tym, żeby podczas rodzinnych wyjazdów koniecznie znalazł się czas na książkę. Ostatnio coraz częściej dbam o to, żeby był czas na spacer. I myślę, że to jest dobra zmiana 🤭Krośnice • Wielkanoc • zazielenia się • miękkie światło • wieczorny spacer#krośnice #wielkanoc #wiosna #wieczórjakten #spacerowo
Oszast - rezerwat przyrody w Beskidzie Żywieckim Oszast - rezerwat przyrody w Beskidzie Żywieckim na terenie wsi Soblówka, przy granicy ze Słowacją. Również potoczna nazwa najwyższego wzniesienia w rezerwacie (właśc. Oszus). Fragment pierwotnej Puszczy Karpackiej. "(...) my, miejscowi, nazywamy tak również całą tę dziką krainę. (...) Morze lasów porastających tutejsze górskie zbocza. Totalne dzikie pustkowie."Właśnie w pobliżu Oszastu zostaje znaleziony zakrwawiony bohater książki Grzegorza Mirosława. Twierdzi, że podróżował z żoną i córką i że miał wypadek oraz niewiele od tamtego czasu pamięta. Samochód faktycznie znajduje się na dnie wąwozu, ale po jego rodzinie nie ma śladu, za to w bagażniku znajduje się... trup!"Oszast" szybko wciąga. Człowiek chce rozwiązać tajemnicę. Rozdziały są krótkie, czyta się bardzo dobrze. Duży plus za za opisy potęgi dzikiej przyrody i za przypomnienie historii wielkiego głodu w Galicji. W książce wszystko się spina, jest ciekawie, akcja do samego końca. Mnie się bardzo podobało. I tylko nie wiem, czy nadal mam ochotę tam pojechać, czy niekoniecznie.książka • Grzegorz Mirosław • Oszast • góry • przyroda • historia • Beskid ŻywieckiWspółpraca z @wydawnictwoznakpl #czytanie #grzegorzmirosław #oszast #góry #beskidżywiecki
Szukam wiosny. Wiosną wszystko wydaje się łatw Szukam wiosny. Wiosną wszystko wydaje się łatwiejsze 🌿szukając wiosny • tulipany • kwitnące gałązki • już niedługo#redtulips #springvibes #cantwait
Pokaż więcej... Obserwuj na Instagramie


© 2026 Kobiecy blog lifestylowy – bibaba.pl